przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał, burze
przejdź do stopki

Najpiękniejsze ogrody w Gminie Krzeszowice

16 Sierpień 2016
kategoria:
Aktualności

W sobotę 6 sierpnia przy Wiejskim Domu Kultury w Filipowicach

odbyła się impreza plenerowa połączona z wystawą fotograficzną „Ogrody gminy Krzeszowice”. Goście mieli okazję podziwiać galerię przygotowaną pod gołym niebem, złożoną z fotografii ogrodów mieszkańców z gminy Krzeszowice w otoczeniu pachnących oryginalnych bukietów kwiatów umieszczonych w … kaloszach!

Głównym punktem uroczystości

było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom konkursu  fotograficznego „Ogrody Filipowic” oraz półfinał konkursu „Najpiękniejszy ogród w gminie Krzeszowice 2016”, gdzie ogłoszono siedmiu finalistów, którzy zakwalifikowali się do dalszego etapu konkursu. Wręczono także nagrody za udział w konkursie. Nagrody w postaci sadzonek kwiatów ozdobnych podarowanych przez miesięcznik „Twój Ogrodnik” oraz  sprzętu ogrodniczego, książek, akcesoriów domowych i upominków wręczali Burmistrz Gminy Krzeszowice, Pani Sołtys Beata Głąb,  prezes stowarzyszenia „Więzi” Zbigniew Grzegorek oraz redaktor pisma „Twój Ogrodnik” Alicja Grabowska.  
Wśród kolorowej scenerii rozmaitych kwiatów i ziół imprezę urozmaiciły występy artystyczne w wykonaniu roztańczonych uczennic Szkoły Podstawowej   im. Stanisława Wyspiańskiego w Filipowicach, Agata Czaja grając na klarnecie, parafialny chór AVE REGINA, a także przyśpiewki Koła Gospodyń Wiejskich z Filipowic. Goście mieli okazje spróbować regionalnych przysmaków, podziwiać wystawę rękodzieła mieszkańców sołectwa i korzystać z zabawy tanecznej do białego rana.
Organizatorem imprezy była Rada Sołecka Filipowic oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Więzi” w Filipowicach dzięki wsparciu finansowym  Burmistrza Gminy Krzeszowice.

Wyniki konkursów

Nagrody w konkursie „Najpiękniejszy ogród sołectwa Filipowice” otrzymali: Anna i Czesław Dorynek, Anna Rozmus, Dorota Pałka, Halina i Henryk Rozmus, Danuta i Jan Kłeczek, Katarzyna Kłeczek, Krzysztof Dudek, Halina Dorynek, Michalina Tokarczyk, Celina Bodzęta. Osoby wyróżnione: Czesława Dyba, Ewa i Kazimierz Kłeczek, Jan Surowiec, Henryka Pałka.
Nagrody za udział w konkursie „Najpiękniejszy ogród w Gminie Krzeszowice 2016” otrzymali: Dorota Pałka, Henryk Rozmus, Krzysztof Dudek, Celina Bodzęta, Teresa Ziomek-Duda, Michalina Tokarczy, Jarosław Żmija, Halina Dorynek.
Do dalszego etapu konkursu „Najpiękniejszy ogród w Gminie Krzeszowice 2016” zakwalifikowali się: Maria i Kazimierz Strączek z Siedlca, Alicja Skowronek z Woli Filipowskiej, Czesława Dyba z Filipowic, Maria Kaleta z Żar, Jolanta Pawlikowska z Woli Filipowskiej, Monika i Władysław Jamrozik z Sanki, Jan Surowiec z Filipowic.

W dniach 06.08 – 23.08.2016 r. komisja konkursowa odwiedza i ocenia ogrody, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na „Najpiękniejszy ogród w Gminie Krzeszowice 2016”, wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi podczas Gminnych Dożynek, które odbędą się w dniu 28.08.2016 r. w Żarach, na które serdecznie zapraszamy.