Anieli, Kasrota, Soni

Nauki Świętego Mikołaja

10 Grudzień 2015

Nauki Świętego Mikołaja

„Bądź dobry dla innych, kochaj bliźnich, opiekuj się zwierzętami, bądź odpowiedzialny, naucz się dzielić tym, co masz, dbaj o swoje zdrowie” - takich wskazówek udzielał Święty Mikołaj dzieciom i młodzieży podczas gminnej akcji „Mikołaj 2015”. 8 grudnia 2015 r. w Sali Herbowej zebrało się ponad 150 osób (dzieci i rodziców), by uczestniczyć we wspólnej zabawie z okazji Mikołajek. W spotkaniu uczestniczył Wacław Gregorczyk- Burmistrz Gminy, o którym Święty Mikołaj także nie zapomniał.

Mikołaj z pomocnikami zapraszał wszystkich obecnych do wspólnej zabawy. Po solidnej ruchowej rozgrzewce Mikołaj przystąpił do ciężkiej pracy obdarowania dzieci prezentami…
Z akcji „Mikołaj 2015” należy wynieść jeszcze jedną naukę – ważne są więzi między najbliższymi. Ponieważ od kilku lat Gmina Krzeszowice dokłada starań, by wzmocnić relacje łączące pokolenia, na spotkaniu nie mogło zabraknąć rodziców i dziadków. Integracja dzieci i rodziców, poświęcenie dziecku uwagi i przekazanie życiowych mądrości to jedne z najważniejszych czynników chroniących młodych ludzi w drodze po dorosłość. Ciesząc się z prezentów warto pamiętać również o tym, że wspólnie spędzone chwile rodzica z dzieckiem to bezcenny dar, który ofiarowują sobie nawzajem najbliższe osoby.
Organizatorem spotkania była Gmina Krzeszowice.

Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy akcji „Mikołaj 2015”.
Tekst: Nina Kurdziel