Aleksandryny, Józefa, Nicety
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki, oblodzenie

Niedziela dla Seniora za nami

08 Lipiec 2019

7 lipca na Rynku w Krzeszowicach odbyło się kolejne z cyklu wydarzeń skierowanych do mieszkańców gminy - „Niedziela dla Seniora”.

Imprezę otworzyli burmistrz Wacław Gregorczyk oraz przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach Helena Latawiec. Swoją obecnością zaszczyciła Krzeszowice w tym dniu Joanna Talar, ambasadorka Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz Głosu Seniora, pedagog, nauczycielka i społeczniczka.

W wydarzeniu uczestniczył przewodniczący Rady Miejskiej Adam Godyń oraz radni Rady Miejskiej w Krzeszowicach.

Rynek odwiedziła także grupa z Chaumes en Brie, gminy partnerskiej Krzeszowic. Członkowie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie przygotowali dla zebranych wystąpienie na temat bezpieczeństwa i sytuacji społecznej seniorów w gminie Krzeszowice. Seniorzy z uwagą wysłuchali przedstawicielki krzeszowickiego Klubu Podróżnika, a Studio Treningowe Forma przeprowadziło konkurs z nagrodami.

Specjalną ofertę dla uczestników imprezy przygotowały firmy: Atelier Urody „Cztery Pory Roku”, fizjoterapia REHome, Ranczo Artemidy, Cukiernia Melba oraz Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze BARĆ. W busie firmy SłuchMed uczestnicy mogli bezpłatnie wykonać badanie słuchu.

W namiocie gminy Krzeszowice radni Miejskiej Rady Seniorów wydawali „Koperty Życia” oraz zachęcali do przystąpienia do programu „Ogólnopolskiej Karty Seniora”.

Występ zespołu Stowarzyszenia Nasz Frywałd wywołał na twarzach zebranych wiele uśmiechu.

Klub Seniora „Radość Życia” na czele z Moniką Dudek porwał publiczność do wspólnego tańca.

Gromkimi brawami goście nagrodzili chór  Stowarzyszenia „Śpiewanie bez granic”, który wykonał koncert „Perły opery na 700-lecie Tenczynka”.

Było to wyjątkowe przeżycie nie tylko dla miłośników tego rodzaju muzyki. Na zakończenie wystąpił zespół Śpasy. W rytmie góralskich utworów uczestnicy imprezy bawili się do późnych godzin wieczornych.