do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Augustyna, Ingi, Jaromira
Strona główna Aktualności

Niedziela dla Zdrowia

02 Lipiec 2019
kategoria:
Aktualności

16 czerwca w Krzeszowicach odbyła się „Niedziela dla Zdrowia", podczas której mieszkańcy gminy mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań i konsultacji. 

 


 

Czwarta edycja imprezy, organizowanej przez burmistrza Wacława Gregorczyka i Romana Matysika, dyrektora Zespołu Przychodni i Ośrodków Zdrowia  KRZESZOWICKIE CENTRUM ZDROWIA, wyróżniała się bogatą ofertą medyczną. W namiotach i busach medycznych można było skorzystać z: bezpłatnych badań profilaktycznch, densytometrycznych i spirometrycznych, oceny wieku serca, konsultacji fizjoterapeutycznych, trychoskopii skóry głowy, profilaktyki raka piersi i profilaktyki jamy ustnej.

 


 


Ciekawą ofertę dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach: dzieci mogły posadzić i zabrać ze sobą sadzonki m.in. pomidorów i ziół, zrobić owocowe szaszłyki  i pomalować buzie.

 

Był także konkurs wiedzy o zdrowiu i sporcie i mini zawody sportowe z nagrodami.

Jak co roku nie zawiodła Maltańska Służba Medyczna, na której stoisku rejestrowali się dawcy szpiku, były zajęcia edukacyjne przy wykorzystaniu fantomów i karetka Fundacji MSM.

 

Ratownicy przeprowadzili także pokaz pierwszej pomocy przy użyciu profesjonalnych noszy pneumatycznych.
Wiele osób odebrało bezpłatne Koperty Życia Seniora, przygotowane z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach.
Na krzeszowickim Rynku wyróżniało się stanowisko Centrum Treningu i Rehabilitacji NEW BODY, promującego trening personalny EMS, można było także skorzystać z konsultacji na stoisku serwisu i sklepu rowerowego Bike Help, a także przetestować produkty pszczele z pasieki w Krzeszowicach.

Drugą część imprezy zorganizowano po południu w Nawojowej Górze, gdzie na boisku LKS Górzanka spotkali się miłośnicy aktywnego wypoczynku.

 


Na ciekawe trasy wyruszyli biegacze i  amatorzy nordic walking, metę miał także Gminny Rajd Rowerowy. Po losowaniu nagród wszyscy odpoczywali wspólnie przy zapewnionym przez organizatorów posiłku.

 

 
Tekst: J. Walkowicz
Zdjęcia: J. Kaczorowska, M. Lewicki, M. Liburski