Anatola, Leszka, Tamary
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

20 Maj 2024

Rozpoczął się finał 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

O tym, które z projektów zostaną zrealizowane, zdecydują sami mieszkańcy. Wybór jest ogromny – ostatecznie na liście zadań, które dopuszczono do głosowania, znalazły się 232 zadania: 190 o charakterze regionalnym oraz 42 ogólnowojewódzkie.
Głosowanie trwa od 15 maja do 14 czerwca. Każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat może oddać głos, a właściwie dwa - jeden głos na zadanie o zasięgu ogólnowojewódzkim, drugi głos na zadanie regionalne.
Głosować można:
• poprzez oddanie głosu na karcie i wrzucenie jej do urny;
• poprzez oddanie głosu na karcie i wysłanie jej pocztą do siedziby urzędu marszałkowskiego;
• elektronicznie - przez Internet – na stronie bo.malopolska.pl - narzędzie zostanie udostępnione 15 maja.
Nabór pomysłów do 7. edycji BO WM odbył się w październiku 2023 r. Wtedy to Małopolanie zgłosili 291 zadań – większość z nich, aż 274 zostały prawidłowo zgłoszone i przekazane do oceny departamentów. Finalnie o głosy powalczą 232 zadania. Wśród nich najwięcej jest pomysłów o charakterze sportowym (137), kulturalnym (51) i zdrowotnym (21).
Pełna lista zadań dopuszczonych do głosowania znajduje się na stronie www.bo.malopolska.pl
Źródło: www.malopolska.pl