Marka, Wiktoryny, Zenona

Nowy samochód dla OSP Nowa Góra

30 Listopad 2021

10 listopada 2021 roku, przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Górze,

strażacy z całej gminy powitali nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault D15 4x4, wyprodukowany przez Firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Nowy pojazd zastępuje nowogórską legendę - URALA, który przez prawie 30 lat służył mieszkańcom Gminy Krzeszowice.

Zakup możliwy był dzięki działaniom wielu przychylnych osób. Poszukiwanie finansowania samochodu trwało prawie 2 lata. Starania prezesa OSP Dawida Glenia zostały wsparte przez ministra Andrzeja Adamczyka oraz wicemarszałka Łukasza Smółkę. Środki finansowe pochodziły z  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Gminy Krzeszowice, która dzięki decyzji burmistrza Wacława Gregorczyka, po głosowaniu radnych, przeznaczyła na zakup 200 tys. zł. Swój wkład finansowy mieli także mieszkańcy Nowej Góry. Wartość samochodu to 820 tys. zł.

Jest to już drugi pojazd zakupiony w ostatnich latach do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Górze. W 2018 roku jednostka pozyskała, przy wsparciu finansowym gminy, lekki samochód ratowniczy Ford Transit.

Autor: OSP Nowa Góra

Foto: OSP Nowa Góra