Bony, Horacji, Jerzego

Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

05 Maj 2022

3 maja w Krzeszowicach odbyła się gminna uroczystość,

w której uczestniczyli wicemarszałek Łukasz Smółka, starosta krakowski Wojciech Pałka, samorządowcy z Krzeszowic, poczty sztandarowe i liczne delegacje organizacji społecznych, kulturalnych, placówek oświatowych i przedsiębiorstw. Głównym punktem programu było złożenie kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie na ulice miasta wyruszył pochód, niosący stumetrową flagę narodową. Z inicjatywą przemarszu wystąpiły społeczności Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach. Uroczystość zakończyła msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Marcina z Tours.

Wcześniej, lokalne uroczystości odbyły się przy pomnikach w Paczółtowicach, Nawojowej Górze, Zalasiu i Tenczynku.