Marii, Marzeny, Ryszarda
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Obchody Święta Niepodległości w naszej gminie

10 Listopad 2017

Rozpoczęły się już obchody Święta Niepodległości w Gminie Krzeszowice.

Wieczornice patriotyczne, uroczystości w szkołach i przy pomnikach niepodległości to tylko niektóre elementy bogatego programu. 7 listopada Burmistrz Wacław Gregorczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Godyń i Janina Walkowicz wspólnie z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach przygotowywali biało-czerwone kokardy, kotyliony i chorągiewki. Podobne warsztaty z udziałem burmistrza odbyły się w Szkole Podstawowej w Tenczynku. Wykonane symbole narodowe uczniowie będą wręczać uczestnikom uroczystości w dniu 11 listopada.

- 11 listopada w Krzeszowicach spotkajmy się, aby przy Grobie Nieznanego Żołnierza oddać hołd poległym za niepodległość Polski. Po mszy świętej w kościele parafialnym pw. św. Marcina wraz z korowodem  patrona tej parafii  przejdźmy wspólnie na Rynek, aby obejrzeć inscenizację historyczną i spróbować tradycyjnego rosołu z gęsi. Na ten czas przygotowaliśmy wspólnie z Małopolskim Centrum Edukacji kolejną edycję śpiewnika patriotycznego z wkładką historyczną poświęconą  Krzeszowicom. Zebrane w nim utwory będziemy śpiewać podczas wieczornic i koncertów a także na krzeszowickim Rynku. Zachęcam także serdecznie do udziału w spotkaniach organizowanych w innych miejscowościach naszej gminy. – zaprasza Wacław Gregorczyk.