Kornela, Lizy, Stanisława

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

13 Luty 2018

8 lutego  2018 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w w Woli Filipowskiej  odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych  z Krzeszowic, Czernej, Filipowic, Miękini, Nowej Góry, Nawojowej Góry, Paczółtowic, Zalasu i Woli Filipowskiej, Szkół Gimnazjalnych z Krzeszowic, Nowej Góry, Woli Filipowskiej Zalasu oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  i LO w Krzeszowicach.
Pierwsze eliminacje,  z których wyłoniono po trzech uczestników z każdej grupy wiekowej, przeprowadzono najpierw w szkołach. Każdy z uczestników eliminacji gminnych rozwiązywał test z pytaniami z zakresu zagadnień dot.  straży pożarnych, wyposażenia samochodów pożarniczych, zabezpieczenia przeciwpożarowego, podstawowego sprzętu gaśniczego oraz przepisów ochrony przeciwpożarowej.
Corocznie organizowany konkurs służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej.

W wyniku tego etapu wyłoniono następujących zwycięzców:

W grupie szkół podstawowych:
- I miejsce – Kamila Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach
- II miejsce – Krzysztof Boryczka ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach
- III miejsce – Kacper Gój  ze Szkoły Podstawowej w Paczółtowicach
W grupie klas gimnazjalnych:
- I miejsce – Bartłomiej Brzózka z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej
- II miejsce – Paulina Gotszling  z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej
- III miejsce – Karolina Kramarz ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze
W grupie szkół ponadgimnazjalnych:
- I miejsce – Anna Kasprzyk z LO w Krzeszowicach
- II miejsce – Jakub Burtan z LO w Krzeszowicach
-III miejsce – Justyna Kramarz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach.

Najlepsi otrzymali nagrody w postaci akcesoriów komputerowych oraz pamiątkowych dyplomów. Pozostali uczestniczy otrzymali nagrody pocieszenia. Nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Miejski w Krzeszowicach. Eliminacje na szczeblu powiatowym odbędą się 10 marca br. na terenie JRG-1 w Krakowie.

Bernadetta Wójcik - Prezes OSP Paczółtowice