Bony, Horacji, Jerzego

Ostatnie eliminacje do finału Turnieju Sołectw i Osiedli Gminy Krzeszowice w Ostrężnicy

17 Lipiec 2018

Trzecie eliminacje do Turnieju Sołectw i Osiedli Gminy Krzeszowice odbyły się w Ostrężnicy i dostarczyły wiele emocji.

Do turnieju przystąpiły wszystkie zaproszone  sołectwa i osiedla.  Rodziny pokonywały tor przeszkód złożony ze skoków w workach, skoki na dużym kangurku i slalom po hula-hop.

Mężczyźni zmierzyli się w konkurencjach sportowych pn. „taczkowy przełaj” (jazda taczkami wioząc pluszaka) oraz „ciężki mundial” (toczenie piłek lekarskich).

Panie pokonywały slalom trzymając łyżkę z surowym jajkiem na czas oraz „wietrzyły prześcieradło” celując piłką do wiaderka. Rada Sołecka oraz Sołtysi układali słowa z wybranych liter oraz próbowali szczęścia w Kole Fortuny Skarbów Gminy Krzeszowice .
Przy głośnym dopingu ostatnie eliminacje wygrało Sołectwo Łany zdobywając 50 punktów. Drugie miejsce ex aequo zdobywając 48 punktów zajęły sołectwa Nowa Góra i Siedlec. Pozostała kolejność: osiedle Nowy Świat (44 punktów), Filipowice i Ostrężnica (41 punktów), Rudno (31 punkty), osiedle Czatkowice (23 punkty).
Podczas turnieju odbyło się również losowanie „szczęśliwej drużyny”, która dostała się do finału. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy – sołectwa Ostrężnica.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zdrową rywalizację. Cieszymy się, że wszystkie zaproszone drużyny wzięły w nim udział  i były bardzo dobrze przygotowane. Do zobaczenia w Finale Turnieju 26 sierpnia na boisku GKS Świt!

Tekst: M.Bojkowska, J.Kaczorowska