Marka, Wiktoryny, Zenona
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Owocowy Święty Mikołaj

12 Grudzień 2016

20 ton jabłek trafiło do mieszkańców Krzeszowic dzięki współpracy gminy z Fundacją Helping Hands Janusza Frączka.

W piątek 9 grudnia na transport owoców z Grójca i Sandomierza oczekiwała liczna grupa osób. Większym zainteresowaniem cieszyły się jabłka czerwone, ale duże zielone okazały się równie smaczne.

- Cieszę się, że w tym przedświątecznym okresie mogliśmy wesprzeć zwłaszcza ludzi starszych i potrzebujących pomocy. Jabłka  trafiły także do kilku placówek oświatowych. Za pomoc organizacyjną dziękuję spółce Usługi Komunalne, pracownikom Zakładu Administracji Budynków Komunalnych, Jakubowi Płaczkowi - właścicielowi Firmy „Prasto2” i Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.  -  mówi Janusz Mitka, komendant Straży Miejskiej, pomysłodawca i główny organizator akcji.

Oczywiście przy pakowaniu owoców dyskutowano, które będą lepsze na  świąteczne ciasto, a które należy przeznaczyć na kompot. Wśród degustujących jabłka na miejscu był także burmistrz Wacław Gregorczyk, który powiedział:
- Za każdy dar dla mieszkańców dziękuję, bo wiem, że okres przygotowań do świąt to dla wielu z nich niestety trudny czas pod względem finansowym. Jeśli możemy wesprzeć innych w jakiejkolwiek formie, zróbmy to. A polskie jabłka zawsze smakują najlepiej.