Aleksandryny, Józefa, Nicety
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki, oblodzenie

Piłkarski Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice - półfinały w niedzielę

25 Czerwiec 2016

To już XVI edycja tej piłkarskiej imprezy w naszej gminie. W tym roku zmieniono formułę z turnieju na system pucharowy. Drużyny zostały rozstawione na dwie grupy. W jednej były Wolanka i Victoria, czyli ubiegłoroczni finaliści, oraz Świt jako drużyna występująca w najwyższej klasie rozgrywkowej. W drugiej grupie pozostałe drużyny które zadeklarowały udział w pucharze. W wyniku losowania, którego dokonał burmistrz Wacław Gregorczyk w obecności wszystkich przedstawicieli klubów, zestaw par ćwierćfinałowych wygląda następująco: Jutrzenka – Wolanka (oznaczona jako A - E), Tęcza – Świt (B – F), Sankowia – Victoria (C – G), oraz Górzanka ( D ) – wolny los.
Pierwsze mecze zostały rozegrane 22 czerwca, w środę o godz. 18:00 W Sance, Sankowia uległa Victorii Zalas 1:7 (1:5), w Ostrężnicy Jutrzenka przegrała z Wolanką 0:2 (0:0), natomiast Tenczynku, Tęcza zremisowała ze Świtem Krzeszowice 2:2 (1:2) a w serii rzutów karnych skuteczniejszy był Świt i wygrał 4:5.
W meczach półfinałowych zagrają Wolanka Wola Filipowska - Świt Krzeszowice w niedzielę 26 lipca o godz.17:00, oraz Victoria Zalas - Górzanka Nawojowa Góra również w niedzielę 26 lipca o godz. 17:30. Finał odbędzie się w Zalasiu w terminie uzgodnionym przez zwycięskie drużyny.
Jerzy Wnęk