Balladyny, Lilli, Mariana

Podziękowanie za Pożegnanie Lata

26 Sierpień 2019

Szanowni Państwo,
dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w miniony weekend w Pożegnaniu Lata w Krzeszowicach.
Świetną zabawę rozpoczął Finał Turnieju Sołectw i Osiedli Gminy Krzeszowice, którego zwycięzcą zostało Sołectwo Filipowice, wygrywając główną nagrodę – 10 000,00 zł. Następną atrakcją był II Finał Festiwalu Talentów Gminy Krzeszowice o statuetkę Grand Prix, podczas którego Jury przewodniczył Jacek Wójcicki. Statuetkę wywalczyła 11- letnia Julia Wyrwik. Sobotni wieczór uświetniły koncerty Kordiana, zespołu After Party oraz zabawa taneczna z DJ. Bardzo licznie zgromadzona młodzież pokazała, że potrafi wspaniale się bawić.
W niedzielę najważniejszą częścią wydarzenia była uroczystość dożynkowa. Święto rolników, hodowców, rzemieślników i małych zakładów pracujących na rzecz sektora rolnego i przetwórstwa spożywczego.  Rolę Starostów Dożynek pełnili Państwo Marzena i Radosław Bogdanowie, którzy uprawiają pomidory na terenie Gminy Krzeszowice. W dożynkach udział wzięli m.in. ks. Dziekan Andrzej Szczotka, Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Parlamentarzyści, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Starosta Krakowski Wojciech Pałka, Rolnicy, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Krzeszowice i licznie zgromadzeni goście.
Po obrzędzie Dożynkowym rozpoczęło się III Święto Krzeszowickiego Pomidora. Pod okiem kucharza Dariusza Wójcika i z udziałem Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Sanki i Żar przygotowano potrawy z pomidorami w roli głównej. Do wspólnej zabawy włączyły się również dzieci. Wraz z animatorami  przygotowano wiele konkursów i zabaw dla dzieci.
Atrakcją towarzyszącą Pożegnaniu Lata był też Festiwal piwa organizowany przez Browar Tenczynek. Odbyły się pokazy warzenia piwa i liczne konkursy z piwem w roli głównej. Na zakończenie Pożegnania Lata wystąpił zespół VERSO oraz Krzeszowicki Teatr Rozrywki w widowisku „Czerwone korale”.

Serdeczne podziękowania składam licznie przybyłym Gościom i Mieszkańcom naszej Gminy za wspólnie  spędzony czas, a pracownikom Urzędu Miejskiego, Centrum Kultury i Sportu, Straży Miejskiej i Usługom Komunalnym za zaangażowanie przy organizacji tych wydarzeń.

BURMISTRZ GMINY KRZESZOWICE

WACŁAW GREGORCZYK