Marka, Wiktoryny, Zenona
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Ponad 3 mln zł na wsparcie inwestycji realizowanych przez gminę

29 Czerwiec 2020

29 czerwca minister Andrzej Adamczyk oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczyli burmistrzowi Wacławowi Gregorczykowi symboliczny czek na dofinansowanie inwestycji gminnych z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

W krótkiej uroczystości wziął także udział starosta krakowski Wojciech Pałka.

Minister Andrzej Adamczyk przekazał, że podział środków został dokonany został według algorytmu, uwzględniającego planowane wydatki majątkowe samorządów, ich zamożność, a także ilość inwestycji realizowanych przez gminy. Fundusz, nazywany tarczą inwestycyjną dla samorządów, ma zrekompensować im ubytki wpływów z podatków powstałe w wyniku epidemii koronawirusa.
- Pochodząca z rządowego programu kwota 3 194 123 zł to duży zastrzyk dla budżetu naszej gminy. Przeznaczymy ją w pierwszej kolejności na  wsparcie zaplanowanych do realizacji inwestycji, głównie drogowych – mówi burmistrz Wacław Gregorczyk.