Agnieszki, Amalii, Czecha

Potoki Dulówka i Szafraniec po konserwacji

09 Grudzień 2020

W listopadzie 2020 roku wykonano dwa zadania obejmujące konserwację potoków Dulówka i Szafraniec.

Prace utrzymaniowe realizowane były na całym odcinku Potoku Dulówka w Woli Filipowskiej oraz na Potoku Szafraniec na długości 200 m w miejscowości Siedlec przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Zarząd Zlewni w Krakowie, przy współfinansowaniu z budżetu Gminy Krzeszowice. Łączny koszt przedsięwzięć wyniósł 67 399,69 zł, w tym udział Gminy Krzeszowice 21 564,24 zł.
Zakres robót obejmował m.in. wykoszenie i wygrabienie skarp, udrożnienie koryta, wykonanie palisady oraz naprawę opasek z kiszek faszynowych. Przeprowadzona konserwacja poprawiła stabilizację przepływu wody w rzekach, bezpieczeństwo zlokalizowanych w ich pobliżu zabudowań i infrastruktury drogowej, jak również na estetykę przyległego terenu.

Były to kolejne prace na rzekach w naszej gminie, wykonane przez administratora wód przy współfinansowaniu z budżetu Gminy Krzeszowice. Poprzednie zadania dotyczyły konserwacji potoków: Olszówka, Racławka, Krzeszówka, Czernka, Filipówka i Potoku Siedleckiego.

ROŚ UMK