Bogny, Walerii, Witalisa

Program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok przyjęty

31 Październik 2018

17 października 2018 roku Rada Miejska w Krzeszowicach

podjęła uchwałę nr L/610/2018 w sprawie uchwalenia Programu współpracy Gminy Krzeszowice z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 rok. Dokument ten zawiera wykaz priorytetowych zadań publicznych, które zostaną zlecone do realizacji podmiotom trzeciego sektora, wraz ze wskazaniem wysokości środków finansowych planowanych na ich realizację. Stanowi to podstawę do ogłoszenia otwartych konkursów ofert na 2019 rok w następujących obszarach:
- kultura fizyczna,
- promocja, profilaktyka i ochrona zdrowia,
- profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych,
- działanie na rzecz osób niepełnosprawnych,
- ekologia i ochrona środowiska,
- kultura i sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji,
- pomoc społeczna,
- pomoc w opiece i wychowaniu dziecka,
- działania na rzecz seniorów (50+),
- turystyka,
- wolontariat.
Konkursy te będą systematycznie ogłaszane na przełomie 2018 i 2019 roku, a informacje o naborach ofert będą zamieszczane w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Krzeszowice, tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach oraz na stronie internetowej www.krzeszowice.pl.