Marii, Marzeny, Ryszarda
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Programy profilaktyczne na 2016

30 Październik 2015

Na XII sesji Rady Miejskiej w Krzeszowicach w dniu 29 października 2015 r. podjęto dwie uchwały na 2016 rok dotyczące ważnych zagadnień społecznych: Gminny Program Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii. W programach znalazły się szczegółowe diagnozy opracowane dla gminy Krzeszowice w latach 2014 i 2015. W obu dokumentach dużo uwagi poświęca się profilaktyce uzależnień, która skierowana jest  w szczególności do dzieci i młodzieży, a także do rodziców.

Od około 4 lat  w gminie Krzeszowice nasila się działania adresowane do rodziców - uznano bowiem, że rodzina jako podstawowa komórka społeczna stanowi fundament  w wychowaniu młodego człowieka. Problematyka społeczna dotycząca alkoholizmu i narkomanii dotyczy nas  wszystkich, ponieważ szkody społeczne  związane z uzależnieniami ponosi całe społeczeństwo, a nie tylko osoby uzależnione.