przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze
przejdź do stopki

RAZEM PRZEMIERZAJMY ŚWIAT

13 Maj 2016
kategoria:
Aktualności
 

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z TENCZYNKA Z FUNDACJĄ Im. Brata Alberta Z RADWANOWIC.

To było wspaniałe i niezwykle edukacyjne spotkanie zorganizowane  w ramach projektu  Stowarzyszenia  Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń” pt. "RAZEM PRZEMIERZAJMY ŚWIAT" - Edukacja Włączająca osoby niepełnosprawne w środowisko przedszkolne i lokalne.                            
Te wyjątkowe zajęcia zorganizowała i poprowadziła nauczycielka przedszkola Dorota Giszczyńska przy wsparciu opiekunów fundacji. Dzieci zdobywały wiedzę na temat ludzi chorych i niepełnosprawnych. Przedszkolaki uczyły się wspierać i prowadzić osoby niewidome oraz z niepełnosprawnością  ruchową. Same mogły doświadczyć nowych emocji zakrywając swoje oczy, obwiązując swoje ciało folią unieruchamiając je, zakładając ciężkie buty utrudniające poruszanie się czy wielkie rękawice. Wspólnie  z podopiecznymi fundacji budowały budowle z klocków i pokonywały przeszkody.


Zajęcia zakończyły się Konkursem Plastycznym "Razem Przemierzajmy świat".

Wszyscy otrzymali nagrody. Goście wręczyli dzieciom kolorowanki a sami otrzymali malowane ręcznie kubeczki na pamiątkę spotkania.

 


Te zajęcia rozpoczęły stałą współpracę przedszkola z fundacją mającą uwrażliwiać dzieci na drugiego człowieka.
 
Cały projekt dofinansowany jest przez Gminę Krzeszowice i wsparł przedszkole w pomoce edukacyjne do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, które chętnie placówka w swoje progi przyjmuje.

Tekst i foto: M. Kubin