Brunony, Sławomira, Wery
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Remont zabytkowej kapliczki w Żbiku

20 Lipiec 2022

Trwa remont kapliczki, położonej na terenie osiedla Żbik,

zgodnie z umową na realizację zadania pn.: „Remont XIX-wiecznej domkowej murowanej kapliczki położonej w Żbiku – wschodniej części Krzeszowic”.

Zakres prac obejmuje: usunięcie wadliwych tynków, wzmocnienie murów i wykonanie nowych tynków, uzupełnienie gzymsów i pilastrów, malowanie elewacji i wnętrza kapliczki, wymianę pokrycia dachowego na ceramiczne, konserwację drewnianej figurki św. Floriana, malowanie metalowej kraty, wykonanie opaski żwirowej wokół kapliczki, remont ogrodzenia oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej z przeprowadzonych prac. Realizacja na podstawie programu prac konserwatorskich, zaopiniowanego przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wykonawcą prac jest firma RENOVA Dariusz Motyl z siedzibą w Krakowie. Wartość umowy: 24 527,40 zł brutto, z czego 14 000,00 zł zostało dofinansowane z budżetu Powiatu Krakowskiego w ramach programu Kapliczki Powiatu Krakowskiego.

WIT UMK