Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Robert Szczuka najlepszy w konkursie wiedzy o gminie

29 Maj 2017

Robert Szczuka z Krzeszowic zwyciężył w konkursie wiedzy „Nasza Gmina Krzeszowice”,

który odbył się w niedzielę 28 maja. W konkursie wzięło udział 5 zawodników a pytania dotyczyły historii, ciekawych postaci, walorów krajobrazowych Ziemi Krzeszowickiej oraz najważniejszych postanowień statutu gminy. Konkurs miał formułę otwartą, bez kategorii wiekowych, a nagrody finansowe ufundował Burmistrz Gminy Krzeszowice.

Konkurs zorganizowali: Urząd Miejski w Krzeszowicach i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej.

Rywalizacja na scenie przebiegała w trzech głównych etapach: w pierwszej zawodnicy odpowiadali na pytania, w których mieli do wyboru po 3 odpowiedzi, w kolejnych turach podpowiedzi już nie było. Nie obyło się bez dogrywki i ostatecznie w finale znaleźli się: Adrian Barański, Nataniel Szczepanek i Robert Szczuka.

Wynik rundy finałowej:

I miejsce i nagroda 700 zł – Robert Szczuka z Krzeszowic
II miejsce i nagroda 500 zł –  Adrian Barański z Tenczynka
III miejsce i nagroda 300 zł - Nataniel Szczepanek z Tenczynka.

- Ważne jest, aby program święta naszej gminy, jakim jest Majówka Hrabiny Zofii, wzbogacać o nowe punkty, nie tylko atrakcyjne dla widzów, ale niosące z sobą także walor edukacyjny. Takim elementem jest na pewno publiczny konkurs, w którym trzeba się wykazać dużą wiedzą o Gminie Krzeszowice a także odwagą, opanowaniem i dystansem do siebie.  – mówi burmistrz Wacław Gregorczyk, który podczas konkursu prowadził rejestr zdobytych przez zawodników punktów.
Konkurs przeprowadziła komisja w składzie: Adam Godyń - Przewodniczący Rady Miejskiej, Zbigniew Durczok i  Dorota Strojnowska – SMZK, Anna Łukasik – Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Tenczynku i Janina Walkowicz – UM w Krzeszowicach.