Alfa, Leonii, Tytusa

Rozbudowa szkoły w Woli Filipowskiej

21 Marzec 2019

W styczniu b.r. burmistrz Wacław Gregorczyk w imieniu gminy Krzeszowice złożył do premiera RP Mateusza Morawieckiego wniosek

na kwotę 2 500 000 złotych o dofinansowanie rozbudowy Szkoły Podstawowej w Woli Filipowskiej. Dzięki wsparciu inwestycji ze środków budżetu państwa będzie możliwe zakończenie rozbudowy szkoły jeszcze w tym roku.
-Dzięki przyznanemu dofinansowaniu będzie możliwa realizacja II etapu rozbudowy szkoły. To pozwoli na przyjęcie dzieci do rozbudowanej części przedszkolnej jeszcze jesienią tego roku. Serdecznie dziękuję panu premierowi oraz panu ministrowi Andrzejowi Adamczykowi, na którego pomoc i życzliwość nasza gmina zawsze może liczyć – mówi burmistrz Wacław Gregorczyk.
- Inwestycja jest bardzo ważna z punktu widzenia społecznego, była długo oczekiwana przez mieszkańców i potrzebna dla młodych rodzin, których jest w Woli Filipowskiej bardzo dużo – mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach Władysław Ziomek.