Anieli, Kasrota, Soni
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Rusza nabór do programu POWIAT BEZ SMOGU

22 Marzec 2023

Zarządu Powiatu w Krakowie uprzejmie informuje, że rozpoczęcie procedury naboru wniosków w ramach programu „Powiat bez smogu” nastąpi 3 kwietnia 2023 r.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do składania wniosków i przypominamy, że jedyną ścieżką złożenia wniosku jest platforma ePUAP.

Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie wynosi 300 000 zł, a maksymalna wysokość dotacji to 6 000 zł. Dotacje przeznaczone są na zakup i montaż nowego źródła ciepła, takiego jak: kocioł gazowy, piec zasilany prądem elektrycznym, kocioł na biomasę o emisji cząstek stałych do 20 mg/m3 (przy 10% O2), instalacja solarna z kolektorami słonecznymi lub pompa ciepła. Preferowane będą inwestycje związane z OZE, tj. montaż pompy ciepła, kotła na biomasę czy instalacji solarnej.

Nabór wniosków trwać będzie od 3 kwietnia 2023 r. do osiągnięcia 150% środków przewidzianych na udzielenie dotacji, jednak nie dłużej niż 30 dni, tj. do dnia 2 maja 2023 r.

W przypadku wątpliwości dotyczących warunków uczestnictwa w programie lub sposobu wypełnienia i złożenia wniosku zachęcamy do zadawania pytań (drogą mailową: , telefonicznie 12 39 79 408). W następnym tygodniu przekażemy szczegółowe odpowiedzi na wszystkie zebrane od Państwa pytania i wyjaśnimy zgłaszane wątpliwości dotyczące realizacji programu.

Szczegółowe informacje na temat projektu oraz z druki do pobrania dostępne są na stronie https://powiat.krakow.pl/2023/03/rusza-nabor-do-programu-powiat-bez-smogu