przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał, burze
przejdź do stopki

Ruszyła 6. edycja Budżetu Obywatelskiego Małopolski

14 Wrzesień 2022
kategoria:
Aktualności
 

Ruszył nabór zadań do kolejnej 6 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Do 30 września wszyscy mieszkańcy Małopolski, którzy ukończyli 16 lat, mogą zgłaszać swoje propozycje zadań – do wydania jest 14 mln zł.
Jakie pomysły można zgłaszać?
Propozycje zadań o charakterze prospołecznym, prozdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym czy ekologicznym, a także transportu zbiorowego i dróg publicznych oraz ochrony środowiska. Mogą to być zarówno propozycje zadań inwestycyjnych, czyli przewidujących wykonanie robót budowlanych, jak i nie inwestycyjnych, czyli o charakterze „miękkim” – w tym m.in. wydarzenia, warsztaty itp.
Nowością w tej edycji jest możliwość zgłoszenia zadania ogólnowojewódzkiego. Takie zadanie będzie mogło mieć charakter inwestycyjny, a wartością sięgać nawet miliona złotych.
Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom Województwa decydować, o tym na co wydać publiczne pieniądze. W ramach tego projektu, Małopolanie mogą kształtować najbliższe otoczenie, określać potrzeby i wskazywać, co jest dla nich szczególnie ważne. Mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami - dzięki czemu mają realny wpływ na swoje otoczenie.
Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe znajdziesz na stronie www.bo.malopolska.pl

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego