Agnieszki, Amalii, Czecha

Samorząd uczniowski z wizytą w urzędzie

17 Marzec 2016

Uczniowie samorządów uczniowskich ze szkół podstawowych w Krzeszowicach,  Paczółtowicach oraz w Filipowicach

dnia 10 marca 2016 r. odwiedzili Urząd Miejski w Krzeszowicach. Wizyta została zorganizowana w ramach projektu Szkoła Demokracji - Szkoła Samorządności realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Program ten jest skierowany do szkół, które jako placówki edukacyjno-wychowacze mają szerzyć wśród młodzieży wartości demokratyczne oraz prawidłowe podstawy obywatelskie.

Nauczycielki Małgorzata Soja-Sztuka, Małgorzata Ślęzak, Magdalena Niemiec oraz Beata Piekarczyk

zwróciły się do urzędu  o możliwość zorganizowania spotkania, które przybliży uczniom pracę samorządu gminy Krzeszowice. Po urzędzie oprowadzała Janina Walkowicz, która pokazała gościom salę ślubów, gdzie spotkali się oni z kierownik Marzeną Zakrzewską-Szpak, gabinet burmistrza i kilka wydziałów urzędu.W trakcie zwiedzania pracownicy opowiadali uczniom o funkcjonowaniu samorządu gminy oraz o sposobie załatwiania różnych spraw.

Na zakończenie na Sali Herbowej odbyło się spotkanie dzieci z burmistrzem Wacławem Gregorczykiem, w trakcie którego uczniowie mieli okazję zadać wiele pytań.

Dzieci chciały się dowiedzieć o planach inwestycyjnych gminy dotyczących wybudowania na terenie Krzeszowic basenu oraz kina a także czy istnieje szansa, że powstanie Orlik w Filipowicach. Pytano również   jak można zostać burmistrzem oraz jak długo należy się przygotowywać do pełnienia tej funkcji a także jak burmistrz spędza czas wolny. Na wszystkie pytania uczniów Wacław Gregorczyk gminy Krzeszowice odpowiedział wyczerpująco starając się, aby uczniowie dokładnie zrozumieli zasady funkcjonowanie samorządu gminy.