Jarosława, Marka, Wiki

Sprawdź ważność swojego dowodu osobistego

09 Styczeń 2018

Przypominamy mieszkańcom gminy, że "plastikowe" dowody osobiste, które otrzymaliśmy przed laty mają swoją datę ważności.

Dlatego, już teraz warto sprawdzić ważność swojego dowodu osobistego. Jeśli jest nieważny lub wkrótce upływa termin jego ważności trzeba złożyć wniosek o nowy dowód, nie czekając na ostatnią chwilę. Dowód osobisty jest wydawany bezpłatnie. Wydanie nowgo dowodu osobistego trwa od 3 do 4 tygodni.
Wniosek o jego wydanie można złożyć w dowolnym urzędzie gminy/miasta na terytorium Polski - niezależnie od miejsca zameldowania. Możliwe jest również złożenie wniosku przez Internet.
Aby skorzystać z tej usługi niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego, który pozwala potwierdzić tożsamość. Instrukcja założenia profilu zaufanego znajduje się również na platformie Obywatel (https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany).
Przed nadchodzącymi feriami zimowymi i wakacjami warto sprawdzić ważność dokumentów.