przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji
przejdź do stopki

Sprawdzaj oferty i nie podpisuj dokumentów od razu

28 Marzec 2024
kategoria:
Aktualności

Uczulamy wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą skorzystać z programu Czyste Powietrze, na oferty składane przez akwizytorów!

Jeśli jesteś wnioskodawcą lub beneficjentem dotacji z programu Czyste Powietrze, to bądź czujny i rozważny w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej zajmującej się wymianą źródła ciepła czy termomodernizacją. Szczególnie uważaj na tych, którzy pukają do Twoich drzwi i oferują coś „za darmo”. Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.

Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie, jak i wykonującej jego montaż, należy do Państwa – naszych wnioskodawców i beneficjentów.

Jeśli ktoś oferuje usługę „za darmo”, warto mieć wątpliwości co do takiej usługi. Jeśli przedstawiciel firmy podsuwa pełnomocnictwo w ramach programu Czyste Powietrze, a nie daje możliwości na spokojne zapoznanie się z warunkami umowy – warto zastanowić się nad rzetelnością takiej oferty.

 Jednocześnie informujemy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej potwierdza że firma NDE Sp. z o.o. pełni rolę Operatora programu Czyste Powietrze” w Regionie, obejmującym między innymi powiat krakowski.

Operator ma za zadanie asystować potencjalnym beneficjentom o podwyższonym i najwyższym poziomie dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”, którzy samodzielnie nie są w stanie sprostać wymaganiom organizacyjnym inwestycji. Pomoc ta obejmuje identyfikację potencjalnych beneficjentów oraz przekonanie ich do konieczności podjęcia działań związanych z wymianą nieefektywnych źródeł ciepła lub termomodernizacją budynków mieszkalnych. Operator prowadzi beneficjentów przez cały proces, począwszy od składania wniosku o dotację, przez realizację projektu, aż do pełnego rozliczenia dotacji. Usługi operatora są świadczone bezpłatnie dla beneficjentów części 2) lub 3) programu Czyste Powietrze.

Operator ma obowiązek legitymować się specjalnym identyfikatorem NFOŚiGW (ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem, nazwą i adresem firmy), potwierdzającym wiarygodność doradcy pukającego do drzwi małopolskich domów. Dodatkowo informację o Operatorze można zweryfikować na stronach: https://www.gov.pl/web/nfosigw/sprawdz-identyfikator-operatora oraz https://czystepowietrze.gov.pl/ .
 

 Źródło: https://www.gov.pl/web/nfosigw/pieciu-operatorow-programu-czyste-powietrze--pilotaz-w-wojewodztwie-malopolskim