do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Augustyna, Ingi, Jaromira
Strona główna Aktualności

Staramy się o kolejne laptopy dla uczniów

22 Maj 2020
kategoria:
Aktualności

15 maja 2020 roku, czyli w pierwszym dniu otwarcia naboru, gmina złożyła wniosek do konkursu Zdalna Szkoła+,

organizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać 100% dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego, umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo z rodzin z minimum trojgiem dzieci.
Gmina zawnioskowała o dofinansowanie 104 115 zł (100% wartości projektu) na zakup 33 szt. laptopów wraz z oprogramowaniem.

Do 13 szkół prowadzonych przez Gminę Krzeszowice trafiły już 42 laptopy wraz z oprogramowaniem,

kupione dzięki dotacji z programu „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach. Zdalna Szkoła”. Zgodnie z jego zasadami, nasza gmina mogła wnioskować o dotację w wysokości 100 tys. zł, przyznano 99 540 zł.
Sprzęt otrzymały placówki: Szkoła Podstawowa nr 2 w Krzeszowicach - 4 szt., Szkoła Podstawowa nr 1 w Krzeszowicach - 4 szt., Szkoła Podstawowa w Nowej Górze - 3 szt., Szkoła Podstawowa w Sance - 3 szt., Szkoła Podstawowa w Czernej - 3 szt., Szkoła Podstawowa w Miękini - 3 szt., Szkoła Podstawowa w Filipowicach - 2 szt., Szkoła Podstawowa w Nawojowej Górze - 3 szt., Szkoła Podstawowa w Ostrężnicy - 3 szt., Szkoła Podstawowa w Paczółtowicach - 2 szt., Szkoła Podstawowa w Tenczynku - 4 szt., Szkoła Podstawowa w Zalasiu - 4 szt., Zespół Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej - 4 szt.