przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Pawła, Piotra, Salomei
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał, burze z gradem
przejdź do stopki

Sto lat Pani Marii Szeląg

21 Czerwiec 2022
kategoria:
Aktualności

17 czerwca 2022 roku Pani Maria Szeląg, mieszkanka Krzeszowic, obchodziła 100 rocznicę urodzin.

 

Z tej okazji, 20 czerwca dostojnej Jubilatce serdeczne gratulacje i życzenia złożyli Wacław Gregorczyk - burmistrz gminy Krzeszowice,  Agata Grela - zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Krzeszowicach oraz Irena Godyń - przewodnicząca Zarządu Osiedla Parkowego. Ten dzień był chwilą radości dla Jubilatki i jej najbliższej rodziny, która wspólnie świętowała tak zacny jubileusz.

 


Pani Maria urodziła się w Laskowej w 1922 roku, doczekała się 3 wnuków i tyle samo prawnuków. W Krzeszowicach, skąd pochodził jej mąż, na stałe osiedlili się w latach 50-tych. Dostojna Jubilatka cieszy się bardzo dobrą formą fizyczną i może pochwalić się doskonałą pamięcią i świeżością umysłu. Pani Maria pracowała w „Gumowni” - trzebińskiej fabryce odzieży, szyjąc płaszcze wojskowe, a do dziś jej wielką pasją i przyjemnością są robótki na drutach oraz szycie.  
Czcigodnej Jubilatce gratulujemy tak pięknego jubileuszu i życzymy dalszych lat w zdrowiu, szczęściu rodzinnym, pomyślności, samych radosnych chwil pełnych życzliwości i miłości osób najbliższych. Dziękujemy za piękny przykład dobrego życia, za wszelkie trudy i owoce minionych lat, za swoistą lekcję życiowej wytrwałości.

 

Tekst: A. Grela

Zdjęcia: J. Kaczorowska