przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
UWAGA - NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO UM: 55 86120003 0010 0000 0042 0036
przejdź do stopki

Sukces młodych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrężnicy

09 Marzec 2023
kategoria:
Aktualności
 

4 marca 2023 roku w Białym Kościele (gmina Wielka Wieś) odbyły się III Powiatowe Młodzieżowe Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Organizatorami wydarzenia byli: Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Krakowie Ziemskim, Powiat Krakowski, Gmina Wielka Wieś oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wielkiej Wsi.

 


W zawodach wzięło udział 138 zawodników w 28 drużynach. Z gminy Krzeszowice na zawody pojechali zwycięzcy  gminnych zawodów, które odbyły się 11 lutego 2023 w Krzeszowicach, tj. grupa dziewcząt i grupa chłopców z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrężnicy.

 


Na zawodników czekał tor przeszkód, a zadaniem druhów było: przeniesienie gaśnicy w wyznaczone miejsce, rozłączenie podpiętych węży, przeniesienie złożonego węża w wyznaczone miejsce, spięcie węży, bieg pod płotkiem, wyciągnięcie sprzętu pożarniczego, złączenie węży i podpięcie do rozdzielacza, a drugą końcówkę do prądownicy i bieg na metę. Wszystko to oczywiście na czas.

 


W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli I miejsce z wynikiem 112,82 pkt., natomiast dziewczęta III miejsce z wynikiem 134,28 pkt. Indywidualnie w grupie chłopców Miłosz Jakubowski zajął I miejsce, a Bartłomiej Goc III miejsce.

 


Rywalizacji młodzieży podczas zawodów przyglądali się Pan Andrzej Adamczyk Minister Infrastruktury, Druh Łukasz Smółka Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Pan Wojciech Pałka Starosta Krakowski, st. bryg. Paweł Knapik Komendant Miejski PSP w Krakowie, Druh Leszek Zięba Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP  Powiatu Krakowskiego oraz Pan Krzysztof Wołos Wójt Gminy Wielka Wieś.
Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom, zwłaszcza druhowi Mariuszowi Pałka Wiceprezesowi OSP w Ostrężnicy za profesjonalne przygotowanie druhów do zawodów i życzymy dalszych sukcesów. 

 

Tekst: Barbara Kurdziel
Zdjęcia: Rafał Jakubowski