do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
Strona główna Aktualności

Święto Niepodległości w Gminie Krzeszowice - zapraszamy!

06 Listopad 2018
kategoria:
Aktualności

RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ

Szanowni Państwo,
przed nami  najważniejsze dla każdego Polaka święto narodowe - Święto Niepodległości. W tym szczególnym roku, roku 100-lecia Niepodległości Polski, w Gminie Krzeszowice odbyło się  wiele wystaw, konkursów historycznych, powstały ciekawe publikacje, spotykaliśmy się podczas akademii  patriotycznych, wieczornic i uroczystości w miejscach pamięci narodowej.
Zwieńczeniem starań całego naszego środowiska, placówek oświatowych i kulturalnych, sołectw i osiedli, organizacji pozarządowych i samorządu gminnego są uroczystości zaplanowane na Święto Niepodległości.
Zapraszam serdecznie do czynnego udziału w trwających już spotkaniach, a 11 listopada o godz. 10.20  przy Grobie Nieznanego Żołnierza oddajmy hołd poległym za niepodległość Polski. Po mszy świętej w kościele parafialnym pw. św. Marcina przejdźmy na Rynek, aby o godz. 12.00 odśpiewać wspólnie  hymn Polski. Dla mieszkańców przygotowaliśmy wiele atrakcji: będą konkursy z nagrodami, wspólne śpiewanie z zespołem Verso, degustacja tradycyjnego rosołu na gęsinie i rogali świętomarcińskich. O godz. 13.00 wszystkich mieszkańców zapraszamy do wspólnego zdjęcia.

Burmistrz Gminy Krzeszowice
Wacław Gregorczyk