do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Joanny, Zdenka, Zuzanny
Ostrzeżenie meteorologiczne - intensywne opady deszczu z burzami
Strona główna Aktualności

Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie najlepsza w zawodach w ratownictwie medycznym

11 Październik 2018
kategoria:
Aktualności
 

3 października 2018 r. teren Gminy Krzeszowice był miejscem zmagań drużyn

biorących udział w IX Mistrzostwach Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych, zorganizowanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wspólnie z Burmistrzem Gminy Krzeszowice.

 


W zawodach wzięło udział 18 drużyn, w tym 9 drużyn z Państwowej Straży Pożarnej oraz 9 drużyn z innych służb mundurowych.
Komisję sędziowską powołał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, a sędzią głównym zawodów został wyznaczony  bryg. lek. med. Jacek Nitecki.

Zawody zostały podzielone na następujące elementy:

- przejazd trasy wg danych GPS, mapy dojazdu,
- wykonania na miejscu procedur ratowniczych wynikających z charakteru zadania,
- dodatkowych zadań sprawnościowych.
Zadania wykonywane były na terenie:
– kopalni Dolomitu „Dubie”,
– klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej,
– zamku w Rudnie,
– stawu w Miękini.
Końcowa klasyfikacja zawodów:
1. miejsce z wynikiem 344 pkt. Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie
2. miejsce z wynikiem 325 pkt. Jednostka Ratownicza-Gaśnicza nr 2
3. miejsce z wynikiem 293 pkt. Jednostka Ratownicza-Gaśnicza nr 4.
Dodatkowo na terenie placu targowego w Krzeszowicach zostały zorganizowane pożarnicze ogródki edukacyjne, gdzie młodzież i dzieci korzystała z takich atrakcji strażackich jak ścianka wspinaczkowa, pożarniczy tor przeszkód, stanowiskach edukacyjnych w zakresie pożaru oleju spożywczego  na patelni oraz gaszenia pożaru przy użyciu różnego rodzaju gaśnic.

 


 W uroczystości zakończenia zawodów i wręczenia nagród udział wzięli: wojewoda małopolski – Piotr Ćwik, starosta krakowski – Wojciech Pałka, mł. bryg. Paweł Sejmej – zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Artur Nosek – Komendant Miejski PSP w Krakowie, bryg. Andrzej Nowak - Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie a także przewodniczący Rady Miejskiej Adam Godyń i wiceprzewodnicząca Michalina Nowakowska-Malczyk  oraz zastępca burmistrza Witold Kulczycki.
- Samorząd Gminy Krzeszowice przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa mieszkańców, a w tej kwestii kluczowa jest działalność Ochotniczych Straży Pożarnych, toteż dbamy o coraz lepsze wyposażenie naszych jednostek i remonty remiz. Ważna jest także codzienna edukacja wszystkich pokoleń i bieżące szkolenie służb ratowniczych, dlatego cieszę się, że to właśnie w naszej gminie miały miejsce dzisiejsze zawody. Dziękuję wszystkim za obecność a drużynom za wspaniałą rywalizację. – mówi burmistrz Wacław Gregorczyk, współorganizator mistrzostw.