przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Błażeja, Margerity, Saturnina
Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenie
przejdź do stopki

Szkolenie dla ngo z programu WITKAC

18 Październik 2021
kategoria:
Aktualności

Informujemy przedstawicieli organizacji pozarządowych, że od 2022 roku gmina Krzeszowice wprowadza elektroniczny system obsługi udzielania i rozliczania dotacji dla organizacji pozarządowych – WITKAC.

Jest to innowacyjne narzędzie, którego celem jest znaczące ułatwienie organizacjom pozarządowym składania wniosków w ramach realizacji zadań publicznych, zarówno w trybie otwartych konkursów ofert, jak i w trybie pozakonkursowym (tzw. małe granty - art. 19a) na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 z późn. zm.). Największymi zaletami Witkaca są intuicyjna obsługa systemu i automatyczna eliminacja błędów. System obsługuje elektronicznie całą procedurę konkursową – od jej ogłoszenia, poprzez ocenę złożonych ofert, na weryfikacji sprawozdań kończąc. Szeroki zasięg platformy umożliwia przekazanie informacji o nowym konkursie natychmiastowo wszystkim użytkownikom systemu. Możliwości programu Witkac oszczędzają czas pracy oferenta na każdym etapie konkursu. Pozwalają bowiem użytkownikom na skoncentrowanie się na  merytorycznym wypełnieniu wniosku, automatycznie przeliczając kwoty i wypełniając raz zapisane dane. System ponadto generuje umowy w sposób seryjny, ułatwiając tym samym współpracę. Moduł komunikacyjny umożliwia wysyłkę korespondencji między urzędem a oferentem w sposób elektroniczny, co w dużej mierze oszczędza czas i ułatwia komunikację.
W związku z powyższym, 5 listopada 2021 r. w godz. 16:00 – 19:00 zorganizowane zostanie szkolenie on-line dla przedstawicieli organizacji pozarządowych. Poniżej link do szkolenia dla organizacji pozarządowych, za pomocą którego dokonuje się rejestracji:
https://witkacwitkac.clickmeeting.com/szkolenie-dla-organizacji-pozarzadowych-krzeszowice

Po potwierdzeniu rejestracji, uczestnicy otrzymają wiadomość mailową wraz z właściwym linkiem do spotkania oraz instrukcją dołączenia. Zapisy mogą być dokonywane do dnia szkolenia do godz. 16:00. Do uczestniczenia w szkoleniu nie są wymagane kamery oraz mikrofony. Wszelkie pytania techniczne będzie można zadawać na czacie.

Organizacje, które nie mają dostępu do internetu, zapraszamy w podanym terminie do Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach - maksymalnie 2 osoby z każdej organizacji.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu będą przyjmowane na formularzu zgłoszeniowym do dnia 29 października 2021 r.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz
doc formularz zgłoszenia do szkolenia Witkac.doc
ilość pobrań: 66
21-10-18 13:53 formularz zgłoszenia do szkolenia Witkac.doc 32KB -