Marii, Marzeny, Ryszarda
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

TAURON z Gminą Krzeszowice w walce z niską emisją

18 Październik 2017

W niedzielę 15 października w Krzeszowicach odbyło się wydarzenie promujące ogrzewanie ekologiczne

w ramach cyklu spotkań dla mieszkańców południowej Polski, którego organizatorem jest TAURON. Impreza została zorganizowana zgodnie z porozumieniem zawartym między Gminą Krzeszowice a TAURONEM, określającym współpracę w zakresie realizacji wspólnych przedsięwzięć mających na celu spopularyzowanie idei wymiany pieców opalanych paliwem stałym a w rezultacie ograniczenie niskiej emisji.
Odwiedzający Plac Targowy mogli skorzystać m.in. z bezpłatnej porady doradcy ds. ogrzewania oraz partnerów TAURONA. Doradcy na podstawie analizy wskazywali najlepszy sposób na oszczędne ogrzewanie, przeprowadzali symulację kosztów ogrzewania na specjalnym kalkulatorze oraz przedstawiali zainteresowanym ofertę przygotowaną przez TAURON, natomiast partnerzy odpowiadali na pytania z zakresu kotłów gazowych i kotłów na ekogroszek oraz możliwości sfinansowania ich zakupu.

Dla dzieci TAURON przygotował wiele atrakcji w postaci gier z nagrodami i kreatywnych zabaw z animatorem, oczywiście z ogólnym przesłaniem dotyczącym ekologii. Nieco starsi mieli możliwość skorzystać z gogli wirtualnej rzeczywistości lub sprawdzić ilość energii wytwarzanej przez rowerzystę na specjalnie przygotowanych rowerach stacjonarnych.