Marka, Wiktoryny, Zenona
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Tenczynianki z bukietami ziół w Krakowie

19 Sierpień 2016

To już tradycja. Kolejny rok 15 sierpnia Koło Gospodyń Wiejskich z Tenczynka gości z bukietami ziół w Krakowie promując Gminę Krzeszowice. To na zaproszenie ks. infułata dr Dariusza Rasia Archiprezbitera Bazyliki Mariackiej, przy nieocenionej pomocy zaprzyjaźnionej krakowianki Stanisławy Gzyl. Zioła zbierane były na łąkach w Tenczynku i w Zalasiu przez kilka dni. Tenczynianki wykonały ponad 200 bukiecików m.in. z pachnącej mięty, nawłoci, kopru, melisy czy rumianku i kwiatów oraz wręczały je obecnym na mszy św. w Bazylice Mariackiej w święto Matki Boskiej Zielnej. Uroczystą mszę św. celebrował Kardynał Stanisław Dziwisz, który poświęcił zioła. Koło Gospodyń otrzymało specjalne podziękowanie podczas mszy z ust ks. Infułata, który bardzo docenił wkład pracy i przyniesiony dar oraz zaprosił Tenczynianki na kolejny rok.