Bony, Horacji, Jerzego

To jest czas na Rodzinę na Start!

27 Czerwiec 2017

Niedziela dla Zdrowia organizowana z ramienia Gminy Krzeszowice

w swoim programie – oprócz możliwości różnych badań - oferowała dużo ruchu i dobrej zabawy! Wszystko dla zdrowia.

Ciekawym punktem programu był rajd nordic walking realizowany w ramach zadania Rodzina na Start.

O godzinie 15.00 nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez Wacława Gregorczyka - Burmistrza Gminy i Joannę Kaczorowską -  Pracownika Referatu Planowania Strategicznego i Promocji Urzędu Miejskiego, a także Leszka Słotę  - radnego Rady Miejskiej w Krzeszowicach. Przecięcie wstęgi było oficjalnym otwarciem nowej trasy nordic walking tzw. „Krzeszowickiej”.

Po oficjalnej części spotkania i rozgrzewce prowadzonej przez instruktorów nordic walking  z Rynku na trasę wyruszyła grupa 52 osób. Szły dzieci i osoby dorosłe. Dystans, który mieli do pokonania wynosił 8 km. Piękna pogoda i wspaniała atmosfera zachęcała do wymarszu, trasa wiodła przez piękne okolice Miękini i Krzeszowic.

Przed godziną 17- stą pierwsze osoby pojawiały się na mecie. Na uczestników marszu czekał ciepły posiłek oraz upominki i nagrody przewidziane dla każdego uczestnika.
Głównym celem spotkania była promocja zdrowego stylu życia, integracja lokalnego społeczeństwa, a także wzmacnianie więzi na płaszczyźnie rodzic -  dziecko.

W rajdzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec gminy,

jednak podkreślić należy, iż działania skierowane były w szczególności do rodziców i ich dzieci - wszystko w myśl zasady: im więcej czasu rodzice poświęcają swoim dzieciom, im mają z nimi lepszy kontakt, tym mniej problemów z dzieckiem w przyszłości i tym łatwiej mogą  ustrzec dziecko przed używkami.

Upominki i nagrody zostały ufundowane przez Gminę Krzeszowice, Panią Annę Gregorczyk, Stację Zdrowie Rafał Przyszlak.
Organizatorem spotkania była Gmina Krzeszowice.

Gmina Krzeszowice składa podziękowania służbom zabezpieczającym rajd: Ochotniczej Straży Pożarnej  Krzeszowice, Straży Miejskiej i  Komisariatowi Policji.
Opracowała: Nina Kurdziel

Fot.: Marian Lewicki, Maciej Liburski