Agnieszki, Amalii, Czecha

Ułatwiamy obsługę klienta - przystąpiliśmy do płatności mobilnych w naszym urzędzie

22 Maj 2017

Gmina Krzeszowice przystąpiła do płatności mobilnych w wyniku współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. (KIR).

Uruchomiona została usługa WebPOS Paybynet. Klienci Urzędu Miejskiego, będący użytkownikami aplikacji PeoPay lub IKO poprzez kody BLIK , mogą szybko i wygodnie dokonywać płatności w trybie on-line, w tym samym miejscu, w którym złożyli wniosek, bez konieczności stania do okienka kasowego. Usługa jest bezkosztowa zarówno dla gminy, jak i dla Interesanta, ponieważ jest wpisana w Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w Jednostkach Samorządowych z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju przy współpracy z KIR.

WebPOS Paybynet to internetowy odpowiednik terminala płatniczego.

Usługa umożliwia znaczne uproszczenie realizowanego dotychczas procesu wnoszenia opłat. Urzędnik, który przyjmuje od klienta wniosek, po zalogowaniu się do systemu wpisuje kwotę opłaty administracyjnej i zatwierdza płatność. Następnie, klient potwierdza transakcję za pomocą aplikacji PeoPay na swoim smartfonie lub podaje kod BLIK.
Proces wnoszenia opłat jest prosty i intuicyjny. Co istotne, znacznie zwiększa się komfort i wygodę klienta, który już nie musi przechodzić do punktu kasowego, aby później wrócić z potwierdzeniem zapłaty. Dzięki WebPOS Paybynet i natychmiastowemu potwierdzeniu realizacji płatności przez Interesanta, możemy od razu przystąpić do realizacji usługi administracyjnej, co ma znaczenie dla optymalizacji czasu pracy naszego urzędu.

Już wkrótce do usługi  mają dołączyć kolejne banki!!!

Jedynymi wymogami formalnymi po stronie klientów urzędu jest:

- posiadanie konta w Banku Pekao S.A. – korzystający z aplikacji PeoPay
lub
 - posiadanie konta w Banku PKO BP  - korzystający z aplikacji IKO poprzez kody BLIK
- zainstalowanie na własnym smartfonie darmowej aplikacji PeoPay lub IKO - ze sklepów GooglePlay lub AppStore.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz