przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Albina, Antoniny, Radosławy
przejdź do stopki

Ulga dla przedsiębiorców

19 Luty 2021
kategoria:
Aktualności

Na podstawie nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid–19,

która weszła w życie 26 stycznia br., rady gmin zostały uprawnione do zwolnienia przedsiębiorców z uiszczenia opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. W związku z tym, że z powodów sanitarnych obowiązuje zakaz spożywania alkoholu w lokalach gastronomicznych oraz w celu zmniejszenia obciążeń firmom prowadzącym działalność w tym zakresie, Burmistrz Gminy Krzeszowice złożył projekt stosownej uchwały na sesji Rady Miejskiej w dniu 28 stycznia br. Na jej mocy lokalni przedsiębiorcy zostali zwolnieni z przedmiotowej opłaty za cały 2021 rok oraz, po złożeniu do końca kwietnia wniosku, otrzymają zwrot wpłaconej pierwszej raty. Jest to realna i niezwykle potrzebna pomoc dla przedsiębiorców, którzy już od wielu miesięcy nie mają możliwości prowadzenia działalności w tym zakresie, a byli zobowiązani ustawą „antyalkoholową” do ponoszenia kosztów za zezwolenie, z którego nie mogą korzystać.  
Wszelkich informacji udziela Referat Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, pl. F. Kulczyckiego 1, segment B, pok. 4, tel.12 252 08 23, e-mail:

Adam Godyń

Kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz
rtf wniosek zwolnienie alkohol.RTF
ilość pobrań: 9
21-02-19 12:06 wniosek zwolnienie alkohol.RTF 84.49KB -