przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Felicji, Roberta, Sławy
SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI GMINNYCH
przejdź do stopki

Umowa na "Parkuj i jedź" podpisana

14 Maj 2019
kategoria:
Aktualności

9 maja burmistrz Wacław Gregorczyk podpisał umowę na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu przesiadkowego w formule „Parkuj i jedź" przy dworcu PKP w Krzeszowicach.

W skład projektu wchodzi wykonanie: parkingu na 146 miejsc postojowych łącznie wraz z miejscami dla osób niepełnosprawnych (6 stanowisk), zatok z przystankiem dla busów, zatok Kiss&Ride, miejsc postoju 30 minutowego, postoju TAXI, ciągów pieszych z przejściami dla pieszych i barierami wygradzającymi, drogi dojazdowej do parkingów oraz do budynku stacji kolejowej wraz z pętlą do zawracania w rejonie wejścia na dworzec kolejowy z jednostronnym chodnikiem oraz wyspą oddzielającą od parkingu. Powstaną także miejsca postojowe dla rowerów z zadaszeniem i systemem zabezpieczenia przed kradzieżą.
Parking obsługiwał będzie system szlabanów z pętlami indukcyjnymi do zliczania pojazdów połączonych w system informacyjny o ilości wolnych miejsc na parkingu wraz z tablicą informacyjną, automatami biletowymi i monitoringiem. Przewidziane są 4 stanowiska do ładowania pojazdów z napędem elektrycznym,  system odwodnienia, instalacje zasilające do wszystkich urządzeń systemu parkingowego oraz rozbudowa i przebudowa sieci uzbrojenia terenu, w tym sieci wodociągowej, energetycznej i teletechnicznej.

Wykonawcą jest firma Ruko Sp. z.o.o. 30-389 Kraków, ul. Wicherkiewicza 23 K.

Wartość inwestycji: 5 998 362,91 zł. Planowany termin zakończenia: 30 lipca 2021 r.
Projekt dofinansowany w kwocie  3 161 901,40 zł ze środków Unii Europejskiej,  w ramach Poddziałania 7.2.4 Infrastruktura dla obsługi podróżnych – spr, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.