Alfa, Leonii, Tytusa
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kapsuły czasu pod budową biblioteki

21 Maj 2020

Pamięć rzeczy ludzkich szybko przemija, przeto słusznym jest zwyczaj utrwalania na piśmie ważniejszych zdarzeń, aby przekazać ich znaczenia następnym pokoleniom.

18 maja przy ul. Szkolnej w Krzeszowicach nastąpiło uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego, w progach budowanej biblioteki.

Dla pamięci przyszłych pokoleń, uroczyście akt własnym podpisem zaświadczyli: Kazimierz Stryczek - Przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach, Wacław Gregorczyk - Burmistrz Gminy Krzeszowice, Klaudia Węgrzyn - Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach i Tomasz Adamczyk - Lider Konsorcjum – ATB Przedsiębiorstwo Budowlano Inżynieryjne, które realizuje inwestycję. Akt wraz z listami bibliotekarzy do przyszłych pokoleń, dokumentacją fotograficzną oraz aktualnym wydaniem „Dziennika Polskiego”, umieszczono w specjalnej mosiężnej kapsule i wmurowano w ścianę przyszłej biblioteki.

Dzięki skutecznym działaniom samorządu gminy, pracowników Urzędu Miejskiego i biblioteki, mieszkańcy w przyszłym roku będą mieli do dyspozycji nowoczesny budynek  wraz z salką kinową oraz szeroką ofertą edukacyjną. Obiekt wyposażony będzie w czytelnie, wypożyczalnie, sale komputerową, strefę małego czytelnika oraz kawiarenkę literacką.

Tekst i zdjęcia: Joanna Kaczorowska