Marka, Wiktoryny, Zenona

VI Powiatowa Olimpiada Pszczelarska

27 Listopad 2015

VI Powiatowa Olimpiada Pszczelarska

Zarząd Stowarzyszenia Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego z siedzibą w Krzeszowicach  zorganizował wraz z Zespołem Szkół i Placówek Oświatowych im. Władysława Łokietka w Skale  VI  Powiatową Olimpiadę Pszczelarską dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego pt. „Pszczoła miodna – super organizm pożyteczny dla ludzi i środowiska” ,która odbyła się 27 listopada 2015 r.

Olimpiady organizowane pod Patronatem Starosty Powiatu Krakowskiego Józefa Krzyworzeki mają na celu przybliżeniu młodzieży wiedzy o życia pszczół, w  środowisku naturalnym, popularyzować walorów produktów pszczelich oraz ekologii.
Gospodarze Olimpiady: Dyr. ZSiPO Karol Papisz w Skale  przywitał uczestników olimpiady wraz z ich opiekunami oraz zaproszonych gośćmi, przy tym dziękując pszczelarzom o wyborze ich szkoły:
Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego Kazimierz Marszałek witając wszystkich przybyłych a przede wszystkim młodzież, podkreślił ważność pszczoły miodnej w przyrodzie i w życiu człowieka, podkreślił jak dobrą formą edukacji młodzieży jest uczestniczenie w  olimpiadach, poprzez wykłady w szkołach, oraz przenoszenia wiedzy o pszczole miodnej na grunt rodzinny. Życzył młodzieży dobrych wyników w olimpiadzie i konkursie.

Laureaci w kategorii:

Szkoły Gimnazjalne:

• I miejsce: Jakub Kurdziel - Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach
  • II miejsce: Amelia Marchewczyk - Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Luborzycy.
  • III miejsce: Emilia Lis: Gimnazjum Św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach.

Laureaci kategorii: Szkoły Ponadgimnazjalne:

• I miejsce: Michał Mistela - Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale
  • II miejsce: Aleksandra Czopek- Liceum Ogólnokształcących. im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie
  • III miejsce: Angelika Olesińska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. im. W. Witosa w Giebułtowie

Laureaci kategorii Szkół:

• Szkoła Gimnazjalna I miejsce: Publiczne Gimnazjum. im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach
  • Szkoła Ponadgimnazjalna I miejsce: Zespół Szkół Techniczno- Ekonomicznych w Skawinie.

Laureaci konkursu fotograficzno-plastyczno:
Ilość nadesłanych prac: 20 szt. fotograficznych, 38 szt. plastycznych

• I miejsce: Urszula Ucha - Gimnazjum św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach.
  • II miejsce: Aleksandra Gędłek - Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach.
  • III miejsce: Marta Bełza - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach

Podczas przemówień końcowych padło wiele ciepłych słów pozytywnych i podziękowań o przebiegu olimpiady, że olimpiady  stoją coraz na wyższym poziomie i coraz więcej młodzieży bierze udział, która chłonie wiedzę pszczelarską, co dobrze rokuje na przyszłość dla pszczelarstwa polskiego podkreślali
Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusza Nabagło, Przewodnicząca Rady Gminy Skała Jolanta Penkala –  Przemysława Szeligę - członka Zarządu Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie - wiceprezesa Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Krakowie,  Jana Ślósarza z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach - wiceprezesa Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Krakowie.

SPPK Marszałek Kazimierz

Zgłoszenie i regulamin