Marka, Wiktoryny, Zenona
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Warsztaty - Strategia Terytorialna Stowarzyszenia Otulina Podkrakowska na lata 2022-2027

17 Październik 2022

13 października 2022 roku w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach odbyły się warsztaty,

realizowane w ramach opracowania Strategii Terytorialnej Stowarzyszenia Otulina Podkrakowska na lata 2022-2027.
W warsztatach wzięli udział przedstawiciele partnerów społeczno-gospodarczych z gmin Krzeszowice, Jerzmanowice-Przeginia, Sułoszowa, Skała oraz Iwanowice, w tym członkowie Rady Programowej, przedstawiciele gmin i organizacji społecznych.
Uczestników spotkania przywitał burmistrz gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk. Warsztaty prowadzili specjaliści Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji (FRDL MISTiA).

Gmina Krzeszowice, wraz z innymi dziewięcioma gminami, w kwietniu bieżącego roku utworzyła Stowarzyszenie jednostek samorządu terytorialnego, którego głównym celem jest szeroko rozumiany rozwój tych gmin oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych pochodzących w szczególności z Unii Europejskiej.
Dzięki warsztatom została zweryfikowana diagnoza obszaru Stowarzyszenia, która jest niezbędnym elementem opracowania Strategii, w ramach realizacji której 10 gmin, tworzących Stowarzyszenie będzie mogło skorzystać ze specjalnie dedykowanych środków europejskich w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027. Środki te będą sprzyjać rozwojowi w takich obszarach tematycznych jak: odnawialne źródła energii, edukacja włączająca, ochrona środowiska, czy rozwój oferty czasu wolnego.

Tekst: Stowarzyszenie Otulina Podkrakowska
Zdjęcia: J. Kaczorowska