Bony, Horacji, Jerzego

Wiadukt w Woli Filipowskiej otwarty

09 Listopad 2019

W piątek 8 listopada oficjalnie otwarto wiadukt w Woli Filipowskiej, stanowiący kluczowy element nowego ukladu drogowego.

Wiadukt ma długość 18 metrów i szerokość 11 metrów (w tym chodnik), tory kolejowe znajdują się około 6,5 metra pod nim.

Pomiędzy drogą krajową 79 a ul. Młyńską powstała nowa droga o długości 1,3 kilometra, łącząca dwie części Woli Filipowskiej. W jej sąsiedztwie wybudowano również nowy układ drogowy wzdłuż torów kolejowych, który połączy Wolę Filipowską z Krzeszowicami. Przy obu ulicach są chodniki, nowe oświetlenie i odwodnienie oraz zatoki autobusowe.

W uroczystości uczestniczyli: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, starosta krakowski Wojciech Pałka, burmistrz Wacław Gregorczyk, Ireneusz Merchel – prezes PKP PLK, Wojciech Głuc z firmy Budimex, radni Rady Miejskiej oraz mieszkańcy.

Projekt „Modernizacja linii kolejowej E30, odcinek Zabrze – Katowice – Kraków, etap IIb” jest dofinansowany   ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu CEF „Łącząc Europę”.

Zdjęcia: Marian Lewicki