przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał, burze
przejdź do stopki

Władze Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP z absolutorium i w nowym składzie

02 Lipiec 2024
kategoria:
Aktualności

26 czerwca 2024 roku w Polanicy Zdroju spotkali się delegaci Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP na Walnym Zebraniu Członków SGU RP.

Spotkanie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Przedstawiciele miast i gmin uzdrowiskowych przyjęli sprawozdanie Zarządu SGU RP z działalności za okres kadencji oraz sprawozdanie finansowe, udzielili także absolutorium ustępującemu Zarządowi i Komisji Rewizyjnej SGU RP.
Podczas zebrania delegaci miast i gmin należących do SGU RP wybrali nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną.
Otwarcia Walnego Zebrania Członków SGU RP dokonał prezes Zarządu SGU RP Jan Golba. Prezes Zarządu powitał obecnych na spotkaniu przedstawicieli gmin członkowskich SGU RP w osobach wójtów, burmistrzów, prezydentów i delegatów.
Sprawozdanie Zarządu za okres kadencji przedstawił Jan Golba – były i obecny prezes Zarządu SGU RP. Informację Komisji Rewizyjnej za okres kadencji przedłożyła Mirosława Boduch, wieloletnia i obecna przewodnicząca Komisji Rewizyjnej.

Uczestnicy spotkania pozytywnie ocenili działalność Zarządu SGU RP oraz Komisji Rewizyjnej udzielając im jednogłośnie absolutorium za okres kadencji.
W wyniku przeprowadzonych wyborów nowy skład Zarządu i Komisji Rewizyjnej na okres kadencji 2024-2029 przedstawia się następująco:
Zarząd SGU RP:
1.Jan Golba, prezes (burmistrz Muszyny)
2.Jerzy Łużniak, zastępca prezesa (prezydent Jeleniej Góry)
3.Mateusz Jellin, zastępca prezesa (burmistrz Polanicy-Zdroju)
4.Aleksandra Gosk, członek zarządu (przedstawiciel Sopotu)
5.Robert Serkis, członek zarządu (wójt Gminy Horyniec-Zdrój)
Komisja Rewizyjna SGU RP:
1.Mirosława Boduch, przewodnicząca (członek honorowy SGU RP)
2.Małgorzata Małuch, sekretarz (wójt Gminy Sękowa)
3.Radosław Głażewski, członek komisji (wójt Gminy Darłowo)
4.Adam Bodzioch, członek komisji (burmistrz Kazimierzy Wielkiej)
5.Leszek Świder, członek komisji (burmistrz Rabki Zdroju)

 

Uczestnicy Walnego Zebrania SGU RP określili kierunki działalności Stowarzyszenia na okres kadencji 2024-2029. Wśród najważniejszych znalazły się m.in.: systematyczne monitorowanie procesów legislacyjnych dotyczących gmin uzdrowiskowych; podejmowanie działań informacyjnych, wyjaśniających, uświadamiających i prawnych w przypadku naruszenia interesów gmin uzdrowiskowych i uzdrowisk; stałe zabieganie o wsparcie rządu i władz regionalnych dla realizacji programu aktywizacji gmin uzdrowiskowych oraz podejmowanie działań mających na celu pozyskiwanie przez gminy i podmioty uzdrowiskowe środków pomocowych na realizację infrastruktury uzdrowiskowej, turystycznej i rekreacyjno-sportowej.
Po obradach uczestnicy spotkania odwiedzili nowe miejsce na mapie atrakcji turystycznych Polanicy-Zdroju - Manufakturę szkła BARBARA, gdzie mieli okazję zobaczyć na żywo wyjątkowy pokaz formowania szkła na gorąco.
Uczestnicy spotkania zobaczyli również nowo wyremontowany basen zewnętrzny oraz Park Zdrojowy, usytuowany w samym sercu uzdrowiska.
Polanica-Zdrój to miejscowość, łącząca w sobie urok górskiego miasteczka z bogatą ofertą uzdrowiskowo-turystyczną. Kurort hrabstwa kłodzkiego przez cały rok gości u siebie turystów z kraju i zagranicy.

Tekst i zdjęcie: biuro SGU RP