przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Emila, Neleny, Romy
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze
przejdź do stopki

Wydanie majątku spadkobiercom hr. Adama Potockiego

30 Grudzień 2016
kategoria:
Aktualności

Przekazanie majątku miało miejsce w dniach 13 – 15 grudnia 2016 r.

Na sesji Rady Miejskiej w Krzeszowicach, która odbyła się w czwartek 29 grudnia Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk poinformował radnych i wszystkich biorących udział w sesji o wydaniu przez Gminę Krzeszowice części nieruchomości należących wcześniej do hr. Adama Potockiego jego spadkobiercom. – To decyzja ważna dla przyszłości gminy. Mam nadzieję, że zakończymy niebawem stan niepewności, hamujący rozwój gminy – uważa burmistrz Wacław Gregorczyk.

Wydane zostały m.in. następujące nieruchomości w mieście Krzeszowice:

Zespół Pałacowo – Parkowy wraz z obydwoma pałacami, tzw. Nowym i Starym, położony w centrum miasta Park Bogackiego i „Dzikie Planty” wraz z tzw. Placem Omłotowym.
Jakie będą dalsze działania gminy, wynikające z wydania majątku Spadkobiercom hr. Adama Potockiego i mające na celu sprawne obsługiwanie mieszkańców? Otóż, w myśl uzgodnień z właścicielami, Urząd Miejski w Krzeszowicach mieszczący się w Starym Pałacu do końca kwietnia będzie mógł być wykorzystywany w dotychczasowy sposób. Docelowo Urząd Miejski w Krzeszowicach wiosną 2017 roku będzie zlokalizowany tak jak do tej pory przy ul. Grunwaldzkiej, a drugim budynkiem Urzędu będzie gminna nieruchomość przy Pl. Kulczyckiego. Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom będzie  nadal przyjmował strony w budynku przy ul. Kościuszki 43 (obok dworca autobusowego).
Ze względu na konieczną przeprowadzkę wielu komórek organizacyjnych Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, wiążącą się m.in. z urządzaniem nowych pomieszczeń, należy liczyć się z pewnymi niedogodnościami. W lepszej sytuacji będzie natomiast Centrum Kultury i Sportu, którego siedzibę – Pałac Vauxhall w Rynku – gmina zatrzymała w celu zabezpieczenia roszczeń o nakłady poczynione przez Gminę Krzeszowice. Dzięki temu ta ważna gminna instytucja kultury będzie mogła bez zakłóceń wykonywać wszystkie swoje zadania statutowe.

Pełna treść Oświadczenia Burmistrza Gminy Krzeszowice w sprawie wydania nieruchomości w Gminie Krzeszowice Spadkobiercom rodziny hr. Adama Potockiego znajduje się poniżej:

 

Kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz
pdf oświadczenie.pdf
ilość pobrań: 680
16-12-30 11:48 oświadczenie.pdf 300.02KB zobacz