Jarosława, Marka, Wiki

XII Dzień Trzeźwości

13 Lipiec 2016

Problemy alkoholowe dotyczą ludzi na całym świecie.

Alkoholizm to choroba bardzo demokratyczna - doświadczyć jej może każdy, kto pijąc alkohol wykroczy poza granice jego bezpiecznego spożycia. Osoba pijąca szkodliwie zazwyczaj nie dostrzega granicy, która przechodzi w uzależnienie. To specyfika tej choroby.

2 lipca w upalne popołudnie sympatycy trzeźwości spotkali się na corocznej imprezie, jaką jest Dzień Trzeźwości.

W spotkaniu mogła wziąć udział każda osoba, pragnąca spędzić czas na zaznajomieniu się ze specyfiką choroby alkoholowej i problemów z tym związanych.
W spotkaniu wzięli udział: Wacław Gregorczyk - Burmistrz Gminy, Adam Godyń - Przewodniczący Rady Miejskiej, Michalina Nowakowska-Malczyk - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej oraz przedstawiciele różnych instytucji gminnych. W spotkaniu wzięło udział około 140 osób - mieszkańców gminy (w tym rodzin z dziećmi) i zaproszonych gości.
Spotkanie rozpoczęto uroczystą mszą świętą połączoną ze świadectwem, następnie odbyło się powitanie uczestników i mityng AA. Kolejnym etapem spotkania był poczęstunek i wspólne spędzenie czasu przy muzyce.

Gmina Krzeszowice składa serdeczne podziękowania:

ks. Jackowi Lasoniowi dyrektorowi Misjonarskiego Ośrodka Formacyjnego Vincentinum za użyczenie miejsca na spotkanie, księdzu Jerzemu Górnemu, Grupie AA Nowa Droga, animatorom trzeźwości, lokalnym mediom oraz wszystkim osobom bezinteresownie zaangażowanym w pomoc przy spotkaniu.

Tekst opracowała: Nina Kurdziel, Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom.