Floriana, Michała, Moniki

ZAPRASZAMY do SPRZĄTANIA NASZEGO LOKALNEGO ŚWIATA

19 Kwiecień 2018

Jak czytamy na stronie Fundacji Nasza Ziemia – której założycielka Pani Mira Stanisławska-Meysztowicz zainicjowała w 1994 roku akcję Sprzątanie świata w Polsce,

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Choć finał akcji przypada w trzeci weekend września każdego roku, my już teraz zachęcamy do podjęcia wyzwania i dołączenia do trwających na terenie całej NASZEJ Gminy akcji wiosennego sprzątania!

W najbliższym dniach sprzątali będą

uczniowie Szkoły Podstawowej im. Krystyny i Andrzeja Potockich w Miękini (19.04, godz. 11:00), Szkoły Podstawowej im. Jana Łachuta w Ostrężnicy (20.04, godz. 11:30), natomiast w nadchodzący weekend mieszkańcy:
Czernej (21.04, rozpoczęcie  o godz. 9:00),
Dębnika (21.04, rozpoczęcie  o godz. 15:00),
Frywałdu (21.04 rozpoczęcie  o godz. 13:00),
Osiedla Żbik (21.04 rozpoczęcie  o godz. 9:30),
oraz mieszkańcy Tenczynka wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Tenczynku (21. 04, rozpoczęcie  o godz. 8:30) – do którego to sprzątania dołączą się również pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego.

W nadchodzącym czasie do porządków przygotowuje się również osiedle Nowy Świat oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach.

Zachęcamy WSZYSTKICH, którym nie jest obojętny stan środowiska naturalnego i otoczenia, w którym żyjemy, do dołączenia się do tych lokalnych inicjatyw!

Burmistrz Gminy Krzeszowice, za pośrednictwem Referatu Gospodarki Komunalnej,

wspiera podejmowane działania zapewniając niezbędne materiały w postaci rękawic, worków oraz odbierając wszystkie zebrane w takcie akcji odpady.
Do chwili obecnej wiosenne sprzątnie odbyło się już w Nawojowej Górze, Siedlcu, Rudnie, swoją miejscowość porządkowało Przedszkole Samorządowe w Tenczynku oraz Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa im. Józefa Bema w Woli Filipowskiej – za co serdecznie dziękujemy – w imieniu całej gminnej społeczności i gratulujemy efektów!!!

Katarzyna Soska-Więcek, RGK