Sergiusza, Teofila, Zyty
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Zagospodarowanie Doliny Pstrąga w Dubiu

02 Styczeń 2019

W ostatnim tygodniu grudnia 2018 roku Gmina Krzeszowice uzyskała pozwolenie na użytkowanie

dla zadania dotyczącego zagospodarowania „Doliny Pstrąga w Dubiu”. W okresie od 15.02 do 28.09.2018 r. zostały wykonane i zakończone prace budowlane, dotyczące udostępnienia dla mieszkańców terenów zielonych pod skałkami w Dubiu.

W ramach realizacji zadania wykonano m.in.: geo-ogródek, siłownię plenerową, grillowisko, ścianki wspinaczkowe, ścieżki pieszo-rowerowe, punkt odpoczynku turysty. Przebudowano także 3 mostki nad potokiem „Racławka”.

Całkowity koszt inwestycji: 1 445 831,02 zł, w tym 674 985,06 zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach poddziałania 6.3.1. Rozwój lokalnych zasobów subregionów - SPR z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

W 2019 roku, w okresie wiosennym Gmina Krzeszowice planuje jeszcze wykonanie prac pielęgnacyjnych oraz uzupełniających. Oficjalne otwarcie rodzinnego kompleksu  nastąpi na początku czerwca 2019 roku podczas wydarzenia „Dnia Pstrąga”.
Gmina Krzeszowice od trzech lat realizuje projekt pod roboczą nazwą „Park Dubie”, który został zaplanowany przez Burmistrza Gminy oraz pracowników Promocji i Inwestycji Urzędu Miejskiego.

W skład tego przedsięwzięcia wchodzić będzie: „Rezerwat Doliny Racławki”, „Dolina Pstrąga w Dubiu”, „Pstrągarnia Rózin”, w której obecny właściciel planuje przywrócenie hodowli ryb. Odnowione szlaki nordic walking, piesze i rowerowe, zachęcają do aktywnego wypoczynku mieszkańców oraz turystów.

Joanna Kaczorowska
Referat Promocji i Współpracy