Marii, Marzeny, Ryszarda

Zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcu

22 Marzec 2023

19 marca 2023 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcu odbyło się walne zebranie sprawozdawcze,

które zakończyło cykl walnych zebrań sprawozdawczych jednostek OSP z gminy Krzeszowice. Zebranie prowadził druh Zbigniew Baran, prezes OSP w Siedlcu. Podziękował wszystkim za przybycie i całoroczną pracę na rzecz jednostki. Podczas zebrania przedstawione zostały sprawozdania z roku ubiegłego oraz zamierzenia na rok bieżący. Strażacy oraz zaproszeni goście wysłuchali sprawozdań: z działalności, finansowego, z działalności ratowniczo-gaśniczej oraz komisji rewizyjnej. W związku z wejściem w życie nowych przepisów druh Tomasz Nowak, wiceprezes OSP w Siedlcu odczytał nowy statut dla jednostki, który został przyjęty jednogłośnie.

Podczas zebrania druhna Natalia Nowak odznaczona została przez Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Krakowie odznaką Strażak Wzorowy. Po zaakceptowaniu i przyjęciu wszystkich sprawozdań, druhowie zagłosowali za udzieleniem absolutorium Zarządowi OSP. Główne tematy poruszane podczas zebrania to obchody w roku bieżącym rocznicy 100-lecia powstania OSP Siedlec, wykonanie wjazdu na teren remizy oraz pozyskanie nowego sprzętu.
W zebraniu uczestniczyli: burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk, Leszek Zięba - wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, zastępca komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie bryg. Robert Cieśla, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3 w Krakowie st. kpt. Paweł Majda, kierownik Sekcji Informatyki i Łączności Działu Operacyjno Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w  Krakowie  mł. bryg. Szczepan Drzyzga, przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach i sołtys wsi Siedlec Stanisław Molik. Głos zabierali zaproszeni goście, wyrażając swoją pełną aprobatę dla podjętych działań i kierunku rozwoju Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcu.

Tekst: Barbara Kurdziel
Zdjęcie: Emilia Jarosz