Jarosława, Marka, Wiki

29 Wrzesień 2021

Obradował Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krzeszowicach

W piątek 10 września 2021 roku w budynku Remizy OSP Wola Filipowska odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP Gminy Krzeszowice. Zjazd, który dokonał wyboru nowych władz, podsumował także ubiegłą kadencję. Prezesem zarządu na kolejne lata wybrano dh Łukasza Smółkę, zaś funkcję komendanta Gminnego Związku OSP RP po raz kolejny powierzono dh Mieczysławowi Odrzywołkowi.
Zjazd Gminny otworzył prezes dh Łukasz Smółka, który powitał przybyłych delegatów i gości, wśród których znaleźli się: wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Leszek Zięba, starosta krakowski Wojciech Pałka, kierownik Biura Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. małopolskiego dh Tomasz Nowak, zastępca komendanta miejskiego PSP w Krakowie bryg. Arkadiusz Kielin, burmistrz gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach Kazimierz Stryczek, komendant Komisariatu Policji w Krzeszowicach nadkom. Michał Godyń oraz komendant Straży Miejskiej w Krzeszowicach Janusz Mitka.
Zjazd, któremu przewodniczył dh Leszek Zięba, zapoznał się ze wszystkimi sprawozdaniami, a na wniosek ustępującej Gminnej Komisji Rewizyjnej jednomyślnie udzielił absolutorium ustępującemu zarządowi.
Podczas zjazdu miało miejsce także uroczyste podziękowanie oraz wręczenie listów gratulacyjnych wszystkim druhom, którzy zasiadali w gminnych strukturach Związku OSP RP w poprzedniej kadencji.

Zjazd zatwierdził skład nowego Zarządu Oddziału Gminnego w Krzeszowicach, którego prezydium ukonstytuowało się następująco:

Prezes – dh Łukasz Smółka
Wiceprezes – dh Tomasz Nowak
Wiceprezes – dh Rafał Piechota
Komendant gminny – dh Mieczysław Odrzywołek
Sekretarz – dh Bernadetta Wójcik
Skarbnik – dh Barbara Kurdziel
Członek prezydium – dh Katarzyna Kowal
Członek prezydium – dh Wiesław Mosur
Członek prezydium – dh Stanisław Mirek
Członek prezydium – dh Bolesław Kuciel

Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach wybrany został dh Janusz Żak.
Podczas zjazdu oraz pierwszego posiedzenia zarządu dokonano wyboru delegatów i przedstawicieli do struktur Powiatu Krakowskiego Ziemskiego.
Wszyscy zgromadzeni  goście, którzy przybyli na zjazd, w ciepłych słowach wyrazili podziękowania za ubiegłą kadencję.

Tekst: Tomasz Nowak
Zdjęcia: Damian Chromy