Alicji, Edwina, Eryka
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

30 mln zł na rozbudowę Balneologii

10 Listopad 2020

9 listopada wicemarszałek Łukasz Smółka, dyrektorzy Karolina Wróblewska i Janusz Plata oraz Adam Marszałek,

prezes firmy wykonawczej WODPOL Sp. z o.o., podpisali umowę na przebudowę i rozbudowę Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice". W uroczystości wziął udział burmistrz Wacław Gregorczyk.

Modernizacja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj” i obejmuje przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z wszystkimi niezbędnymi decyzjami administracyjnymi (m.in. pozwoleniem na budowę, pozwoleniem konserwatorskim, z innymi wymaganymi przepisami uzgodnieniami, w tym z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska), koniecznymi do wykonania inwestycji, a następnie budowę nowego obiektu szpitalnego, zależnie od rozwiązań zaproponowanych w dokumentacji projektowej.
Łączna wartość projektu pod nazwą: „Przebudowa i rozbudowa Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice” – zwiększenie dostępności i jakości usług medycznych” to niemal 30 mln zł. Prawie 13 mln zł pochodzi z Funduszy Europejskich, ponad 15 mln zł z budżetu województwa. Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu "Krzeszowice” przeznaczył ponad 2 mln zł ze swojego budżetu.

Więcej na stronie www.malopolska.pl
Zdjęcia: Biuro Prasowe UMWM